Despre Cotidianul "Ziarul Lumina"

Patriarhia Romāna difuzeaza zilnic "Ziarul Lumina". Acest cotidian ortodox īncearca sa transpuna īn paginile sale informatii la zi despre activitatea Bisericii precum si alte stiri nationale si internationale cu mult profesionalism jurnalistic si decenta. Este un model si arata ca se poate realiza si un altfel de ziar care sa folseasca cititorilor, nevatamānd sufletul. Ziarul de Duminica prezinta īn plus si Cuvāntul Parintelui Patriarh Daniel la Evanghelia zilei. Consideram ca acest ziar este de buna calitate si īl recomandam spre citire.

Ziarul se poate procura si din biserica noastra, iar cei care doresc sa achizitioneze un abonament, se pot adresa unui slujitor al bisericii noastre. Urmānd ca ziarul sa poata veni acasa zilnic cu perioada dorita.